Як уникнути тромбозу вен під час пандемії COVID19.
- ysivash
- 4 бер. 2021 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 21 бер. 2021 р.

Згідно результатів системного огляду та мета-аналізу журналу Radiology у 15-20 % пацієнтів, які хворіють на COVID-19, виникає тромбоз вен. Тромби, сформовані у венах нижніх кінцівок, є причиною тромбоемболії легеневої артерії, що призводять до смерті.
Причини тромбозу.

Ізоляція, робота в офісі, пересування на авто обмежують рухову активність. Виключення роботи м’язів нижніх кінцівок сприяє застою крові. Як наслідок - виникає тромбоз. Млявий кровотік може призвести до підвищеного згортання крові у будь-якої людини, незалежно від того, чи хворіє вона на COVID-19 і потребує госпіталізації, чи є здоровою і перебуває на ізоляції вдома.
На початку листопада 2020 року медики з університету Мічігану кардіологічного центру Франкеля виявили ще одну причину підвищеної згортання крові, що виникає майже у половини пацієнтів з COVID-19 і суттєво погіршує їх стан. Як показало дослідження, до таких наслідків призводять аутоімунні антитіла, які атакують клітини. Таким чином, формуються тромби в артеріях та венах.

На утворення тромбів впливають і статеві гормони. Справа в тому, що у чоловіків основним статевим гормоном є тестостерон, у жінок - естроген. Саме естрогени дозволяють захисним білкам швидше проникати в клітку і запобігати формуванню згустків в крові, а також швидше знищити вірус.
Які ж іще є фактори ризику тромбозу? Здебільшого сюди належать:
шкідливі звички (зловживання алкоголем, паління);
погане харчування, недостатнє вживання рідини;
захворювання судин (атеросклероз артерій, посттромботична хвороба, тромбофілія);
надмірна вага;
вагітність;
гормональні препарати, зокрема прийом стероїдів, оральних контрацептивів.
Профілактика тромбозу.
Щоб уникнути ускладнень достатньо дотримуватись кількох простих рекомендацій:

Ходіть навіть вдома, перебуваючи на ізоляції. 10 000 кроків - бажаний результат, до якого потрібно прагнути. Допоможе Вам у цьому додаток на мобільному телефоні.
Обмежте споживання солі до 2 грамів на день.
Надайте ногам припіднятого положення, протягом 15 хвилин кілька разів на день, сидячи або лежачи.
Носіть компресійні панчохи або щільні легінси. Компресія сприяє венозному поверненню крові й допомагає запобігти набрякам.
Порадьтесь із лікарем щодо прийому аспірину.
Якщо набряк, біль або дискомфорт в нижніх кінцівках не проходить, зверніться до нас на консультацію.
Мета консультації судинного хірурга або флеболога - вчасно діагностувати тромбоз глибоких вен та варикозну хворобу, призначити лікування та уникнути ускладнень.
Comments